Mevzu Forum! Sizin Mevzunuz!


Sayın Üyelerimiz Forum Sitemiz Yıl Boyunca Kapalı Kaldığı için Google da Çok Hit Kaybetmiş Durumdadır; Bu Sebepten Dolayı Forum Sitemizin Google Da İndex Seviyesinin Artması İçin Şu Anlar Sadece Yayında Kalmaktayız.. Paylaşımlarımız Çok Aktif Değildir. Konular İçinde Kırık Linkler Çok Olacaktır.. Bir Zaman Sonra Paylaşımlar Başlayacak ve Bütün Ölü Linkler Kaldırılıp Sağlam Güncel Paylaşımlar Ardına Gelecektir..Bu Durumdan Dolayı Anlayışınıza Teşekkür Ederiz..Mevzu Forum Ailesi. Başlıyoruz

VM Ware Uygulaması hakkında kullanım bilgileri...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgurbiri

 • Gelişmiş Mevzucu
 • *****
  • İleti: 446
  • +79/-14
 • www.ozgurbozkurt.com
  • Profili Görüntüle
  • duygularından arınmış bi serseri...
Kendi bilgisayarınızda yapacağınız denemeler işletim sisteminize zarar verebilir. Sürekli işletim sisteminizi yenilemek zorunda kalısınız. Denemeler yapmak için başka bir bilgisayar satın almak ise maliyetlidir.
Bu sorunlara çözüm sunabilen VM Ware programı kendi bilgisayarınızda gerçek bir bilgisayarın özelliklerini sağlayabilen sanal bilgisayarlar oluşturmanızı sağlar. Bu sanal bilgisayarlar üzerinde kendi sisteminize zarar vermeden istediğiniz kadar denemeler yapabilirsiniz. Sanal bilgisayarlar arası network kurup çalışabilirsiniz.
Bu derste öğreneceğiniz konular:
VM Ware programının ne olduğunu
VM Ware programının nasıl kurulur
VM Ware programı ile nasıl sanal bilgisayar nasıl oluşturulur


VM Ware Programı

VM Ware, gerçek bilgisayar üzerinde sanal bilgisayar oluşturabilmesini sağlar. Bu bilgisayar sanal olsa da üzerinde görüntü ve ses ayarları gerçek bilgisayardan bağımsız olarak yapılabilir. Kendine ait BIOS’u sayesinde sistem ayarları yapılabilir. Aynı gerçek bilgisayar üzerinde bir çok sanal bilgisayar oluşturulup aralarında network bağlantısı oluşturulabilir.
Sanal bilgisayar, kendisine ait donanımı gerçek bilgisayar üzerindeki donanımı kullanarak oluşturur. Örneğin gerçek bilgisayar üzerindeki ses kartını kullanarak MP3 dosyalarını çalabilir. Ya da gerçek bilgisayar üzerindeki ethernek kartını kullarak gerçek notworke ayrı bir bilgisayarmış gibi bağlanabilir.
Sanal bilgisayarlar gerçek bilgisayarın donanım kaynaklarını kullandığı için, gerçek bilgisayarın donanımsal olarak güçlü olmalıdır. Pentium 4 işlemcili ve 512 MB RAM belleği olan bir bilgisayar bir adet sanal bilgisayarı rahatlıkla çalıştırabilir. Aynı anda daha fazla sanal bilgisayar çalıştırabilmek için daha çok bellek ve daha hızlı işlemciye ihtiyaç vardır.

VM Ware Programının Kurulumu

VM Ware programının deneme sürümü Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giris yap adresinden indirilebilir. Kullanabilmek için gerçek bilgisayar üzerinde Windows NT 4.0 SP3 ya da daha sonrası bir işletim sistmi bulunmalıdır. Ayrıca Linux işletim sistemlerinde kullanılabilecek versiyonları da mevcuttur.
Sanal bilgisayar üzerinde ise istenilen her işletim sistemi kurulabilir. Bu şekilde istediğiniz denemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz.
VM Ware programını kurmak her hangi bir programının kurulumundan çok farklı değildir.
Kurmak için:
Kurlum dosyasına çift tıklayın. Kurlum programı başlayacaktır.
Lisans sözleşmesi ekranında “Yes, I accept...” seçeneğini işaretleyip “Next” düğmesine basın.
“Destination Folder” ekranında programın hangi klasöre kurulacağını belirleyip “Next” düğmesine basın. Genelde varsayılan ayarlar uygundur.
“Install” düğmesine basın.
Kurulum aşamasında bir bilgi mesajı ile karşılaşırsınız. Bu mesaj CD sürücülerin otomatik çalıştıma özelliğini kapatmak için onay ister. “Yes” düğmesine basın.
Kurulum devam ederken bir bilgi mesajı ile daha karşılaşırsınız. Bu mesaj bilgisayarınızda kurlu olan eski sanal makineleri tespit edip yeni program için kullanıma hazırlamak için onay ister. Eğer bilgisayarınızda sanal bilgisayar yoksa “No” düğmesine basın.
“Finish” düğmesine basıp kurulumu bitirin.
Programı başlattığınızda bir CD-Key isteyebilir. Eğer CD-Key’iniz varsa yazın.

VM Ware İle Sanal Bilgisayar Oluşturmak

VM Ware programı ile istediğiniz kadar sanal bilgisayar oluşturabilirsiniz. Ancak bütün sanal bilgisayarları aynı anda çalıştırabilmeniz için geçek bilgisayarınızın yeterince güçlü olması gerekir.
Sanal bilgisayar oluşturmak için:
VM Ware programında File à New Vitual Machine komutunu verin.
Karşınıza çıkan sihirbazda “Next” düğmesine basın.
Select Approriate Configuration penceresinde iki seçenek vardır.
Typical: Seçeceğiniz işletim sistemine göre RAM bellek ayarlarını otomatik olarak yapar.
Custom: Bellek miktarını sizin belilemenizi sağlar.
“Typical” seçeneğini işaretleyip “Next” düğmesine basın.
Kurmak istediğiniz işletim sistemini seçip “Next” düğmesine basın.
Name the Vitual Machine penceresinde, sanal bilgisayarın sabit diskinin gerçek sabit disk üzerinde nerede oluşturulacağını ve adını belirleyip “Next” düğmesine basın.
Network type penceresinde sanal bilgisayar ile oluşturacağınız network tipini seçip “Next” düğmesine basın. Sanal bilgisayarın gerçek networke ayrı bir bilgisayarmış gibi bağlanabilmesi için “Use bridged networking” seçeneğini işaretleyin.
Specify Disk Capacity penceresinde sanal bilgisayar için ayırmayı düşündüğünüz sabir disk alanını belirleyin. “Finish” düğmesine basın.
Oluşturduğunuz sanal bilgisayar VM Ware penceresinde görünecektir.
Oluşturulan sanal bilgisayarın donanım ayarları VM à Settings komutu ile değiştirilebilir.
Sanal bilgisayarı başlatmak için Power à Power On komutunu verin. Bundan sonra sanal bilgisayara işletim sistemini kurabilrsiniz. İşletim sistemi kurmak için gerekli adımlar gerçek bilgisayar için gerekli olanlarla aynıdır.
Sanal bilgisayarı kapatmak için Power à Power Off komutunu verin.
Sanal bilgisayarda kullancağınız kısayol tuşları gerçek bilgisayarda kullandıklarınızdan farklı olabilir. Örneğin sanal bilgisayara oturum açmak için Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonu yerine Ctrl+Alt+Insert tuş kombinasyonunu kullanmalısınız.


 

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giris yap
Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giris yap
Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giris yapSERSERİLER NE AĞLAMAYI NEDE SEVMEYİ BİLİRMİŞ, OLAKI SEVDİ BİR KEZ SEVERLERMİŞ VE OLAKİ AĞLADI GÖZYAŞININ DÜŞTÜGÜ YERDE ÖLÜRLERMİŞ

ßaksaydın göreßilirdin gözlerimdekini.
Hersey gözlerimdeydi aslında.
Gözümde bir damla yaş vardı ağlayamadım
o ßir damlada da sen vardın anlayamadın